Jarmarki bożonarodzeniowe pod palmami

jarmarkZ myślą o tych, którzy marzą o przygotowywaniu się do Świąt Bożego Narodzenia w trochę bardziej przyjaznej aurze, KAYAK.pl przygotował listę jarmarków bożonarodzeniowych w ciepłych krajach, uwzględniając koszty przelotów do każdego miasta.

Okazało się, że najtańsza podróż do miejsca, w którym można cieszyć się sezonem przedświątecznym w słońcu, czeka na turystów odwiedzających Barcelonę.

Tradycyjnie w Barcelonie
Jednym z najstarszych i najbardziej uznanych jarmarków bożonarodzeniowych w Barcelonie jest Fira de Santa Llúcia. W dawnych czasach znajdował się tam rynek, na którym można było kupić m.in. materiały do budowania szopki bożonarodzeniowej, a w szczególności mech, znaleziony na schodach kościoła.

Królewski sezon przedświąteczny
W Księstwie Monako jarmark bożonarodzeniowy na Lazurowym Wybrzeżu zachwyca wyśmienitymi przysmakami i ogromnym wyborem prezentów świątecznych. Po udanych zakupach można przespacerować się ulicą udekorowaną klimatycznymi lampionami i modelami kolejek, a na koniec wsiąść na diabelski młyn i zobaczyć piękną panoramę.

Majorka w innej odsłonie
Od 5 do 8 grudnia w Palmie, uznawanej za stolicę Majorki, odbywa się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy. Jak przystało na miasto kojarzone z zabawą do rana, świąteczne stoiska można odwiedzać tam każdego dnia od południa aż do północy.

Niech żyje Hiszpania… na Teneryfie
Od 2007 roku jarmark bożonarodzeniowy w Santa Cruz odbywa się na Plaza de la Concepción naprzeciwko kościoła Iglesia de la Concepción. Na pięknie udekorowanych straganach pełno jest świątecznych drobiazgów, dzięki którym jarmark to idealne miejsce nie tylko do cieszenia się niezwykłą atmosferą, lecz również do wyszukiwania prezentów na ostatnią chwilę.

Świąteczne noce arabskie
„Świąteczny festiwal w Dubaju” odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Wielkie świąteczne wydarzenie będzie miało miejsce od 11 do 13 grudnia w amfiteatrze. Podczas zakupów albo kolacji w jednej ze znakomitych restauracji, warto wypatrywać miejscowych celebrytów.

Grüezi Abu Zabi
Od 4 do 7 grudnia w Abu Zabi (na plaży Rotana) odbywa się… „Szwajcarski jarmark bożonarodzeniowy”, gdzie goście witani są słynnym „Grüezi”. Jego główną atrakcją są codzienne występy jednego z najpopularniejszych szwajcarskich zespołów folklorystycznych „Original Appenzeller Streichmusik Alder”.

Tyle świątecznej atmosfery, ile wytrzymasz
Niespodzianką może okazać się fakt, że największy bożonarodzeniowy jarmark, czyli „Santa’s enchanted forest”, ma miejsce w Miami. Od 30 października do 4 stycznia odwiedzający mogą nie tylko przebierać wśród niezliczonych świątecznych dekoracji i prezentów, ale również zobaczyć jedno z licznych przedstawień, rozerwać się w wesołym miasteczku, a nawet odwiedzić… ogród zoologiczny.

Niemieckie święta w Afryce
Orzeźwiające napoje, stragany ze świątecznymi podarunkami i niemieckie specjały – wszystko to można znaleźć na licznych bożonarodzeniowych jarmarkach w… Kapsztadzie, drugim co do wielkości mieście Afryki Południowej.

Święta z certyfikatem „fair trade”
W australijskim mieście Melbourne na Placu Federacji gości wyjątkowy jarmark bożonarodzeniowy, na którym sprzedawane są upominki i pamiątki sygnowane certyfikatem sprawiedliwego handlu. Od początku grudnia można spacerować m.in. po małym „lesie” składającym się z około 150 drzew na placu  Fair@square.

Świąteczna parada na hawajskich plażach
Na Hawajach nie ma co prawda tradycyjnego bożonarodzeniowego jarmarku, za to sezon świąteczny otwierany jest co roku paradą na łodziach. „Festiwal świateł”, który odbywa się 20 grudnia, jest niezapomnianym przeżyciem i tworzy wyjątkowy klimat na zbliżające się dni świętowania, a większość turystów wraca do domu z pamiątkową koszulką z wydarzenia.

źródło: Kayak

Bursztynowe Spa z duszą w Hotelu Lidia

Następny »

W czwartek ruszają Targi TT Warsaw 2014

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *