Jak przyciągnąć turystów do swojego hotelu?

Dla osób preferujących aktywne spędzanie wolnego czasu zima to przede wszystkim sport na świeżym powietrzu. W jaki sposób przyciągnąć takich turystów do swojego hotelu? Klub travelowy Travelist.pl, bazując na wiedzy współpracujących z nim hotelarzy, podsumował najważniejsze wymagania miłośników sportów zimowych.

Na miejscu, do dyspozycji

Najważniejszym aspektem dla fanów zimowych aktywności jest sportowe zaplecze dostępne w hotelu. Mowa tu o infrastrukturze sportowej, najlepiej własnych, profesjonalnych stokach, wspartych wypożyczalnią sprzętu czy szkółką dla początkujących. Taką infrastrukturę ma np. ośrodek Arłamów, oferujący swoim gościom 2 wyciągi i 3 trasy o łącznej długości 1600 m.

Jeżeli hotel nie dysponuje własnymi trasami zjazdowymi dobrze, by znajdowały się one nieopodal. Odległość jest bardzo ważna, wszyscy wiemy, jak przyjemnie jest zjechać ze stoku tuż pod drzwi hotelu. Turyści doceniają także możliwość wyboru z okolicznych wyciągów i tras narciarskich, najlepiej mających różne poziomy trudności. Ich bliskość często idzie w parze z pięknym widokiem za oknem hotelowego pokoju. Podziwianie ośnieżonych stoków i wyciągów narciarskich dodaje wiele uroku wypoczynkowi w górach.

Zadbaj o najmłodszych gości

Kolejnym, istotnym dla turystów elementem jest przedszkole narciarskie, w którym najmłodsi goście hoteli będą mogli stawiać swoje pierwsze, narciarskie kroki. Takie przedszkole posiada na przykład dostępny w ofercie Travelist.pl Wierchomla Ski & Spa Resort***. Przedszkole jest jednym z całej gamy przykładów na to, jak hotele mogą zadbać o opiekę nad dziećmi. Rodzice doceniają możliwość pozostawienia swoich pociech pod profesjonalną opieką. W związku z tym ważne jest, by ośrodek oferował dobrze wyposażone sale z zabawkami, zajęcia i animacje oraz wykwalifikowanych opiekunów. Warto dodać, że niesłabnącym powodzeniem wśród maluchów cieszy się przeznaczony dla nich basen lub brodzik. Nie można jednak zapomnieć o zapewnieniu opieki ratowników czy animatorów.

Komfort finansowy

Warto zadbać, by hotelu nie ominęła żadna z dostępnych powszechnie możliwości, dzięki którym goście mogą uzyskać dodatkowe atrakcje czy zaoszczędzić pieniądze. Jedną z nich jest rozdawana bezpłatnie w hotelach i pensjonatach w Tatrach Karta Tatrzańska, zapewniająca rabaty w Zakopanem i okolicach. Wśród miejsc, w których można uzyskać zniżkę są np. wypożyczalnie sprzętów narciarskich, restauracje, taksówki czy muzea. Dla wielu turystów sposobem na oszczędność jest rezerwacja pobytu w hotelu przez internet, np. na stronie klubu travelowego Travelist.pl, gwarantującego najniższą na rynku cenę usług hotelowych przy zachowaniu jej jakości. Oprócz tego warto, by ośrodek oferował swoim gościom skipassy w cenie pobytu lub co najmniej zniżki.

– To ważny element zapewniający komfort i wygodę turystów którzy, co oczywiste, chcą mieć w trakcie urlopu jak najmniej spraw, o które muszą troszczyć się samodzielnie. Podobnie jak śniadania czy napoje w cenie, takie zniżki to szczegół, który może mieć istotne znaczenie w odbiorze całego wyjazdu przez gości – mówi Tomasz Nowiński, CEO klubu travelowego Travelist.pl.

Góralski klimat

Warto, by goście mogli poczuć zimowy klimat gór nie tylko w trakcie zabawy na stokach, ale także gdy zmęczeni wrócą do hotelu. Proponując swoim klientom prawdziwie góralskie potrawy w hotelowej restauracji, smakujące idealnie po całodniowym pobycie na świeżym powietrzu, kapelę z muzyką i grzańca, ośrodek ma szansę zostać zapamiętanym i poleconym znajomym. Na przykład dostępny w ofercie Travelist.pl Hotel Skalny*** w Zakopanem oferuje swoim gościom regionalne potrawy podawane w przytulnej restauracji z kominkiem.

Podsumowując, najważniejsze elementy, na które zwracają uwagę goście hotelowi zimą, to bliskość i jakość sportowej infrastruktury. Zdecydowanie warto położyć nacisk także na opiekę nad dziećmi i odpowiednie dla nich rozrywki. Możliwość uzyskania dodatkowych profitów, takich jak Karta Tatrzańska czy skipassy w cenie pobytu dają gościom komfort i poczucie, że mają wszystko co najlepsze za przystępną cenę.

źródło: Klub travelowy Travelist.pl

Lowcosttravelgroup otwiera nowe biuro

Następny »

Gdzie pojechać na ferie zimowe 2015?

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *