Jak przygotować lokal na przywitanie nowych gości?

Lato to dla branży gastronomicznej czas szczególnie wytężonej pracy. Długie i ciepłe wieczory zachęcają klientów do wizyt w restauracjach i zabawy. Sezon wakacyjny dopiero się rozpoczyna, dlatego podpowiadamy, jak przygotować lokal na przywitanie nowych gości i zaskarbić sobie ich serca.

Wraz z nastaniem słonecznego i gorącego lata zmieniają się nasze nawyki żywieniowe. Chętniej sięgamy po lekkie dania, których sercem są świeże owoce i warzywa. Tak, jak zmienia się jadłospis domowy, tak również menu restauracji powinno dostosowywać się do nowych potrzeb klientów. Latem coraz częściej będą oni zaglądać do lokali poszukując słodkich i chłodnych deserów, które najlepiej smakują w gorące dni.

Warto pamiętać o sezonowych i rodzimych produktach, takich jak truskawki czy maliny, którymi w czasie ich krótkiego występowania zajada się każdy z nas – zauważa Anna Muras, ekspert firmy UpMenu. – Wprowadzenie dań opartych na tych owocach może z jednej strony przyciągnąć nowych klientów, a z drugiej zaskoczyć stałych gości, którzy chętnie sięgną po nowości. Taką sezonową ofertę można wykorzystać też do działań promocyjnych. Pucharek lodów przyozdobionych świeżym musem malinowym, dodawany do większego zamówienia na pewno zachęci klientów do wstąpienia do lokalu.

Kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze miejsca posiłku jest smaczne jedzenie. Jednak zaraz po nim, ważną rolę odgrywa wystrój lokalu i panująca w nim atmosfera. Goście restauracji lubią być zaskakiwani nowymi pozycjami w menu. Zwracają także uwagę na to, co się zmieniło od ich ostatniej wizyty. Oprócz odmienionej karty z pewnością pozytywne wrażenia wywrze na nich metamorfoza wnętrza, które tak jak karta dań, powinno podążać za zmianami w przyrodzie. Obecnie wszyscy zajadamy się truskawkami. Dlaczego więc nie zaaranżować pomieszczeń restauracji w taki sposób, aby te smaczne owoce stały się ich motywem przewodnim? Zmiany nie muszą być wcale drastyczne. Dodatki w truskawkowym kolorze – serwety, obrusy czy świece, szybko zmienią charakter całego wnętrza.

Znakomitą ozdobą będą też sezonowe kwiaty i owoce. Swoistą kropką nad „i” owocowego wnętrza mogą być z kolei truskawkowe, flokowane listwy przypodłogowe ApplyFlock. Tego typu element wykończenia nie zdominuje całego wystroju, a stanie się niebanalną, intrygującą dekoracją. Podczas metamorfozy wnętrza restauracji należy pamiętać, by goście nie poczuli się przytłoczeni przez nadmiar przedmiotów. Wystarczy tylko kilka akcesoriów, które będą współgrać z już zastanymi.

Wprowadzając lato do restauracji, warto zadbać nie tylko o menu i wnętrza, ale także o wizerunek w internecie. Wakacyjna odsłona strony www  oraz dopasowany do niej fanpage to idealne narzędzia do informowania o zmianach i nowościach.

źródło: informacja prasowa

Konkurs „The Best of WorldHotel 2015”

Następny »

Novotel Poznań Centrum już po modernizacji

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *