Jak Polacy wybierają nocleg? Raport Triverna.pl

Polacy coraz więcej wydają na weekendowe wypady, a zamiast opalania się nad Bałtykiem wolą wędrówki pod Tatrach lub krajowe citybreaki. Portal Triverna.pl postanowił zbadać, jak Polacy podróżują po Polsce.

Okazuje się, że na wypoczynek w kraju wydajemy coraz więcej. Na krótki wyjazd ponad połowa respondentów deklaruje, że jest skłonna wydać co najmniej 300 zł, a za tydzień poza domem – nie mniej niż 900 zł. To wzrost średnio o 6% w porównaniu do zaprezentowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wydatków na podróże po Polsce w 2016 r.

Krajowe wyjazdy Polaków zazwyczaj nie są długie. Aż 66% badanych ogranicza się jedynie do krótkich, weekendowych wypadów. Ulubioną porą na podróże po Polsce jest lato, a w szczególności miesiące wakacyjne: lipiec i sierpień. Co ósmy ankietowany planuje swoje wyjazdy również w maju lub we wrześniu. Głównie wypoczywamy w towarzystwie partnera lub partnerki (37%), rodziny (26%) oraz przyjaciół i znajomych (22%).

Jeśli chodzi o rodzaj zakwaterowania, najchętniej poszukujemy kwater prywatnych i pokoi gościnnych (31%). Co piąty ankietowany dokonuje rezerwacji hotelu (21%). Przy wyborze noclegu zwracamy uwagę nade wszystko na wyposażenie pokoju (50%). Ważne są także inne udogodnienia, jak dostęp do internetu, miejsce parkingowe oraz wyżywienie w cenie wypoczynku.

Portal Triverna zapytał hotelarzy o upodobania Polaków oraz pojawiające się problemy z polskimi gośćmi. Okazuje się, że najczęściej podróżujemy we dwoje, rezerwujemy nocleg na nie dłużej niż dwie noce, a w hotelu jemy co najwyżej śniadania.

Polacy są bardzo wymagający, a przy tym lubią narzekać – na nie najlepszy dojazd do obiektu, prędkość internetu, a nawet na kiepską pogodę. – Wciąż mamy trochę do nadrobienia, jeśli chodzi o kulturę podróżowania – czytamy w raporcie Triverna.pl.

źródło: Triverna.pl

Oferty Booking.com na Amadeus Travel Platform

Następny »

Marka hotelowa Motel One wchodzi do Polski

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *