Interferie podsumowały pierwsze półrocze 2015

Interferie w pierwszym półroczu 2015 r. wypracowały zysk netto na poziomie 1 696 tys. złotych – wynik lepszy o 2 mln złotych niż w tym samym okresie 2014 r. Ponadto, spółka odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży, osiągając 19 856 tys. złotych w porównaniu do 17 923 tys. złotych uzyskanych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Tym samym, pierwsze półrocze 2015 r. spółka Interferie S.A. zamyka znacznymi zyskami.

Pierwsze półrocze 2015 r. spółka Interferie może zaliczyć do niezwykle udanych, na co złożył się lepszy o 2 mln złotych wynik netto niż w tym samym okresie 2014 r., jak również większy przychód oraz rosnące wskaźniki płynności finansowej. Zarząd Interferie S.A. prognozuje, że również kolejne miesiące będą pomyślne dla Spółki.

– W ostatnich miesiącach odnotowaliśmy zdecydowany wzrost przychodów – na koniec czerwca 2015 r. przychody ze sprzedaży wynosiły: 19 856 tys. złotych – o prawie 2 mln złotych więcej w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, kiedy to uzyskaliśmy 17 923 tys. złotych. Do tego dochodzi jedynie trzyprocentowy wzrost kosztów. Tak dobre wyniki to efekt przyjętej przez nas strategii polegającej na restrukturyzacji kosztów oraz nowych kanałach sprzedaży, nowych sposobach dotarcia do Klientów z ofertą Spółki. Nie bez znaczenia jest również nasza weryfikacja  umów z dostawcami oraz podpisanie kilku nowych umów zwiększających nasze przychody. Wszystkie te działania przynoszą pozytywne efekty w postaci wymiernych wyników finansowych – podkreśla Jan Koman, prezes zarządu Interferie S.A.

W raporcie za pierwsze półrocze 2015 r. Interferie mogą pochwalić się zyskiem netto w wysokości 1 696 tys. złotych. W porównaniu z wynikami z tego samego okresu roku minionego, kiedy to Spółka odnotowała stratę w wysokości 356 tys. złotych, tegoroczny wynik robi wrażenie. Znacząco wzrosły również wszystkie wskaźniki rentowności.

– Interfer iemiały bardzo dobry pierwszy kwartał tego roku, co przełożyło się na kończące się półrocze, które wykazuje doskonały zysk operacyjny i zysk netto, bardzo dobre wyniki ze sprzedaży i doskonałą frekwencją średnioroczną – dodaje Jan Koman.

Spółka Interferie poprawiła wskaźniki płynności finansowej i te dane, które są dla branży hotelarskiej szczególnie ważne, czyli przychód za dostępny pokój oraz przychód za sprzedany pokój. RevPAR wzrósł z 56 proc.  do 65,04 proc. w porównaniu z minionym rokiem. Natomiast ADR wzrósł z 58 proc. do 66,29 proc. Nakłady inwestycyjne w pierwszym półroczu bieżącego roku były stosunkowo niewielkie i wyniosły około 1 mln złotych.

– Wysokie obłożenie, jakie odnotowujemy we wszystkich ośrodkach Spółki w okresie letnim wskazuje, iż III kwartał tego roku będzie również rekordowy jeżeli chodzi o wyniki. Doskonała pogoda zapewnia poszczególnym ośrodkom Inter feriebardzo wysokie obłożenie miejsc hotelowych, a to w konsekwencji przełoży się na całoroczne wyniki – prognozuje Jan Koman.

źródło: Interferie

Niezwykłe miejsca Dolnego Śląska

Następny »

LOT zacieśnia współpracę z Turkish Airlines

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *