Interferie chcą rozbudować sanatorium Argentyt w Dąbkach

Sanatorium uzdrowiskowe Interferie Argentyt w Dąbkach ma szansę stać się największym centrum leczenia uzdrowiskowego dzieci w Polsce. Obecnie trwa analiza kierunków rozwoju oraz rozpoczął się proces wyłaniania wykonawcy dokumentacji projektowej.

Sanatorium uzdrowiskowe Interferie Argentyt w Dąbkach leczy obecnie rocznie ponad 1.100 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do tej pory gościło ponad 16 tysięcy najmłodszych pacjentów. Sanatorium specjalizuje się w leczeniu nawracających schorzeń górnych dróg oddechowych,  chorób układu ruchowego, cukrzycy, otyłości i schorzeń reumatoidalnych.

– Planowana inwestycja zdecydowanie podniesie atrakcyjność sanatorium, powiększając bazę noclegową, poszerzając paletę oferowanych usług, rozbudowując obecnie działające funkcje oraz przede wszystkim unowocześniając nasz obiekt. Po przebudowie będzie to jedno z najnowocześniejszych w Polsce miejsc leczenia oraz wypoczynku dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat i ich opiekunów – mówi Jan Koman, prezes Interferie S.A.

Przyszły projektant, wspólnie z Interferie S.A. określą kierunek prowadzonych prac koncepcyjnych i projektowych. Realizacja inwestycji, poprzez budowę wielofunkcyjnego kompleksu basenowego, powiększenie bazy zabiegowej i części restauracyjnej oraz zwiększenie liczby pokoi dla kuracjuszy, ma na celu stworzenie w Dąbkach zespołu sanatoryjno – uzdrowiskowego o wysokim standardzie obiektów komercyjnych. Nowy obiekt Interferie Argentyt ma łączyć prowadzenie kuracji leczniczych z zabawą i rozwojem dzieci oraz wypoczynkiem dla ich opiekunów.

źródło: Interferie

Buenos Aires światową stolicą księgarń

Następny »

Zmiany w polskim oddziale HRS GROUP

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *