IGHP przystępuje do HOTREC

hotrecIzba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (IGHP) podpisała dziś porozumienie o współpracy z HOTREC, europejską organizacją zrzeszającą 44 stowarzyszenia reprezentujące hotele, restauracje, kawiarnie i bary w 27 krajach Europy. IGHP stanie się oficjalnie członkiem HOTREC od 1 stycznia 2015 roku.

IGHP jest organizacją samorządu hotelowego, która dba o interesy hotelarzy i prowadzi działania poprawiające konkurencyjność branży w Polsce. W kraju działa dziś ponad 2.300 skategoryzowanych hoteli (110.000 pokoi), które zatrudniają ponad 80.000 pracowników. Władze IGHP podjęły decyzję o przystąpieniu do HOTREC, aby mieć wpływ i poparcie w procesie stanowienia prawa na szczeblu europejskim, a także prowadzić współpracę ze stowarzyszeniami hotelowymi w innych krajach europejskich.

– Jestem przekonany, że dzisiejsze porozumienie z HOTREC ma duże znaczenie dla naszej branży, ponieważ już od 1 stycznia 2015 roku będziemy skutecznie reprezentowani wobec organów i instytucji Unii Europejskiej. Prawo tworzone w Unii ma wpływ na 10 mln osób zatrudnionych bezpośrednio w naszym sektorze w Europie, w tym 80.000 w Polsce. Dobre decyzje legislacyjne mogą wesprzeć rozwój hotelarstwa i sprzyjać tworzeniu nowych miejsc pracy także w naszym kraju – powiedział Ireneusz Węgłowski, Prezes IGHP.

Misją HOTREC jest promowanie przedsiębiorców i firm hotelowych wobec organów i instytucji Unii Europejskiej. HOTREC stale monitoruje wszystkie działania legislacyjne w Unii, które mają wpływ na branżę hotelarską, prezentując jej punkt widzenia przed podjęciem ważnych decyzji. Celem tych działań jest tworzenie przepisów prawnych, które sprzyjają konkurencyjności branży hotelowej i gastronomicznej, przyczyniając się tym samym do powstawania nowych miejsc pracy i wzrostu gospodarki europejskiej.

Podpisane porozumienie o współpracy jest konsekwencją decyzji o przyjęciu z dniem 1 stycznia 2015 roku IGHP w poczet członków HOTREC, podjętą na Zgromadzeniu Ogólnym HOTREC w październiku 2014 roku w Rydze.

źródło: IGHP

Rancho Pod Bocianem stawia na RWD

Następny »

Najbardziej oryginalne hotele Best Western

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *