Ice and Snow World powitał pierwszych gości

W chińskim mieście Harbin rozpoczął się 16. International Ice and Snow Festival. Jedną z głównych atrakcji festiwalu jest Ice and Snow World, niezwykły park rzeźb oraz budowli, wykonanych wyłącznie z lodu i śniegu.

Tradycje związane z organizacją Ice and Snow Festival sięgają 1963 roku. Impreza w Harbin należy do grona najlepszych i najbardziej cenionych wydarzeń tego typu na świecie, tuż obok japońskiego Sapporo Snow Festival, kanadyjskiego Quebec City Winter Carnival oraz norweskiego Ski Festival.

Rzeźby są owocem pracy 7 tysięcy artystów, którzy do ich stworzenia wykorzystali ponad 300 tysięcy metrów sześciennych lodu i śniegu. Zjawiskowe, iluminowane budowle zachwycą nie tylko miłośników zimy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje 46-metrowa rzeźba lodowa, z dumą piastująca tytuł największej w Chinach.

Ale to nie wszystko, co czeka na turystów w tym wyjątkowym parku rozrywki. W kompleksie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, takie jak wystawy fotograficzne i malarskie, występy muzyczne i taneczne oraz pokazy filmowe. Czas spędzany w Harbin można też urozmaicić aktywnością fizyczną, w tym jazdą na sankach lub łyżwach, hokejem, piłką nożna na lodzie czy wędkowaniem. W ramach festiwalu odbywają się także zawody w łyżwiarstwie szybkim i narciarstwie biegowym.

Uroczyste otwarcie Ice and Snow World miało miejsce 5 stycznia. Lodowe i śnieżne rzeźby będą udostępniane zwiedzającym do 25 lutego.

na podst. icefestivalharbin.com oprac. Ewa Majchrzak, fot. wikimedia commons

Lipsk świętuje 1000-lecie istnienia

Następny »

Najbardziej niezwykłe baseny hotelowe

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *