Hotelowy seks jest najlepszy. Tak twierdzą naukowcy!

Masz ochotę na chwile uniesienia w podróży? W takim razie możesz liczyć na to, że twoje wrażenia będą znacznie lepsze i intensywniejsze od tych, jakich doświadczasz w domu.

Najnowsze wyniki badań potwierdzają to, o czym ludzie mówili od dawna: seks w hotelu sprawia o wiele więcej satysfakcji niż zbliżenia, do których dochodzi w domu. A to wszystko dzięki naszym wspaniałym mózgom.

Naukowcy odkryli, że kiedy ludzie uprawiają seks w hotelu, zwiększa się przypływ dopaminy do mózgu. Dopamina jest ważnym neuroprzekaźnikiem wytwarzanym i uwalnianym przez komórki nerwowe w mózgu oraz rdzeniu kręgowym, któremu przypisuje się pełnienie funkcji przekaźnika przyjemności. Dopamina pozytywnie wpływa na nasz nastrój, odpowiada za nasze samopoczucie, a także motywuje do działania. Przypływ dopaminy w połączeniu z rozluźnieniem spowodowanym pobytem z dala od domu lub na wakacjach, sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi, a nasze doznania seksualne oceniamy jako znacznie lepsze.

Ale bez obaw. Wcale nie musisz być na wakacjach, aby osiągnąć takie wrażenia, jak w pokoju hotelowym. Co prawda psycholog Amy Muise powiedziała serwisowi Huffington Post, że na urlopie możemy oczekiwać wyjątkowych doznań, ponieważ robimy wówczas coś nowego i ekscytującego, nie przejmując się problemami dnia codziennego, jednak to samo możemy osiągnąć nawet nie opuszczając miasta.

Pary nie muszą oczywiście jechać na wycieczkę, żeby się rozwijać. Czasami wystarczy wybrać się do innej niż zwykle części miasta, zapisać się wspólnie na jakieś zajęcia, spróbować czegoś nowego lub po prostu poświęcić trochę czasu na szczerą, głęboką rozmowę, która pozwoli im ujrzeć siebie nawzajem w innym świetle. Często wystarczy spędzać wspólnie czas poza sypialnią w sposób zwiększający pragnienie, a zarazem prawdopodobieństwo zbliżenia oraz jego jakość – tłumaczy Amy Muise.

oprac. EM na podst. flyertalk.com

Hotelarze spotkają się na TravelCampie w Sopocie

Następny »

Największy na świecie Hampton by Hilton otwarto w Berlinie

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *