Hotele przyjazne dzieciom. Na co zwrócić uwagę?

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Już wkrótce będziemy planować nadchodzące długie weekendy czy wakacje, a co się z tym wiąże – szukać hotelu przyjaznego dzieciom. Na co jednak należy zwrócić uwagę, wybierając hotel odpowiedni dla całej rodziny?

Kiedy płacimy za pobyt dziecka w hotelu?

Przyjście na świat nowego członka rodziny znacząco wpływa na domowy budżet. Dotyczy to nie tylko codziennego życia, ale także wszelkich wyjazdów. Warto bowiem mieć na uwadze, że za podróż czy pobyt w hotelu nierzadko płacą nawet roczne dzieci.

By dobrze zaplanować wakacyjny budżet, przed wyjazdem sprawdźmy, jakie zasady dotyczące pobytu dzieci obowiązują w danym obiekcie. W wielu bezpłatnie przebywają tylko niemowlaki, w innych natomiast możliwy jest darmowy pobyt starszych dzieci, lecz pod warunkiem spania w łóżku z rodzicami.

Udogodnienia dla rodzin

Ważnym aspektem są również dodatkowe udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Choć wiele hoteli dysponuje łóżeczkami dla najmłodszych gości, w tak obleganych terminach, jak długie weekendy czy wakacje, często trzeba je rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. By uniknąć przykrego rozczarowania i nerwowych sytuacji, zgłośmy zapotrzebowanie na nie jak najwcześniej.

Menu dla dzieci

Poszukując idealnego hotelu dla rodzin z dziećmi, sprawdźmy też, w jakiej formie przygotowywane i podawane są posiłki. Będzie to miało szczególne znaczenie dla rodziców niejadków, które z reguły niechętnie próbują nowych smaków. Jednak w wielu hotelach sieci Accor dostępne jest specjalne menu dla dzieci, a szefowie kuchni tak urozmaicają serwowane potrawy, by zachęcić najmłodszych do jedzenia.

Dodatkowe atrakcje i animacje

Planując rodzinny wypoczynek, dowiedzmy się także, czy w wybranym przez nas hotelu znajdują się dodatkowe atrakcje dla dzieci lub realizowany jest program animacyjny. Przykładowo w hotelu Novotel Kraków City West do dyspozycji najmłodszych oddaje się kącik dla zabawkami czy konsolę Xbox, które umilą czas w deszczowy dzień. W obiekcie znajduje się również zewnętrzny plac zabaw, a preferujący aktywny wypoczynek mogą wynająć rowery lub wybrać się na basen.

Źródło: Accor Marketplace Kraków

Focus Hotels stawia na długoterminowe umowy i nowe projekty

Następny »

Długi weekend majowy – gdzie spędzą go Polacy?

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *