Hotele ibis i ibis budget wolne od dymu papierosowego

ibis-wawaOd września br. w hotelach ibis i ibis budget w Polsce panuje zasada całkowitej wolności od dymu papierosowego. Hasło „100% Smoke Free” obowiązuje we wszystkich pokojach i pomieszczeniach ogólnodostępnych hoteli. Wdrożona norma jest zgodna z programem ochrony środowiska – Planet 21 w Grupie Orbis i Accor.

Zakaz palenia w miejscach publicznych to międzynarodowy standard. W Polsce ustawa o całkowitej wolności od dymu papierosowego weszła w życie pod koniec 2012 roku. Wcześniej  przez niespełna 2 lata obowiązywał częściowy zakaz palenia w miejscach ogólnodostępnych, w hotelach dotyczył on: lobby, restauracji, barów oraz części konferencyjnych. Początkowo, środowisko hotelarzy i restauratorów dość sceptycznie odebrało wprowadzenie tej ustawy – obawiali się spadku zainteresowania gości przebywaniem w pomieszczeniach, gdzie nie wolno palić. Jednak w ostatnich latach goście, również osoby palące, coraz częściej pytają o pokoje dla niepalących.

Wraz w rosnącymi oczekiwaniami ze strony gości, dyrektorzy hoteli ibis i ibis budget w Polsce postanowili podjąć decyzję o całkowitym zakazie palenia w swoich obiektach. Krok ten odzwierciedla rosnącą świadomość społeczną dotyczącą negatywnych skutków kontaktu z dymem papierosowym, a jednocześnie jest zgodny z polityką obu marek na rzecz ochrony zdrowia i środowiska. Inicjatywa ta wpisuje się również w program Planet 21, który jest realizowany we wszystkich hotelach należących do Grupy Orbis i Accor.

Wprowadzenie całkowitego zakazu palenia w miejscach publicznych przynosi wiele korzyści zarówno dla gości oraz samych hoteli. Zredukują one koszty związane m.in. z czyszczeniem i naprawą mebli, a także ewentualnie przypalonych dywanów. Zmiana spowoduje również powiększenie łącznej puli dostępnych pokoi, gdyż recepcjoniści nie będą musieli już pytać o to, czy gość wybiera pokój dla osób palących czy nie. Proces odświeżenia powierzchni ogólnodostępnych został zrealizowany w okresie letnim. Wyposażenie dawnych pokoi dla palących zostało wymienione lub gruntownie odnowione, tak, aby nie pozostał żaden ślad ich poprzedniego przeznaczenia.

źródło: Accor

III edycja Kulinarnego Rajdu Mistrzów

Następny »

Hotele Vīb i BW Premier Collection – nowe propozycje Best Western

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *