Hotel Zamek Ryn zaprasza na wystawę

Zamek RynW Hotelu Zamek Ryn zwiedzać można jeszcze wystawę prezentującą zamki, będące podstawą struktury Państwa Zakonnego w Prusach. Wystawę, trwającą od 2 lipca br. w sali Kapitularz Wielki, można oglądać do 20 grudnia 2014 r.

W ramach wystawy prezentowanych jest 60 najważniejszych warowni krzyżackich, biskupich i kapitulnych w ich aktualnym oraz pierwotnym wyglądzie. Wystawa obejmuje zamki położone na terenie całego ówczesnego Państwa Zakonnego w Prusach, w tym również te, położone dzisiaj w obwodzie kaliningradzkim.

Opisy, obok obecnej i dawnej nazwy miejscowości, podają także typ architektoniczny prezentowanych zamków, ich przynależność administracyjną oraz rangi rezydujących tam urzędników wraz z odpowiednimi datami.  Fotografie zamków prezentowane są w towarzystwie malarskich rekonstrukcji, wykonanych w konwencji malarstwa średniowiecznego, namalowanych specjalnie na potrzeby książki „Zamki państwa krzyżackiego w dawnych Prusach”.

Wystawę waz z fotografiami opracował Mirosław Garniec, a autorkami malarskich rekonstrukcji zamków są: Bożena Januszewska i Katarzyna Wolska. Organizatorzy wystawy mają nadzieję, iż prezentowany w jej ramach zespół zamków państwa krzyżackiego doczeka się wkrótce należnego mu miejsca w kulturze Starego Kontynentu i trafi na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Wystawa obecna będzie również podczas I Międzynarodowej Konferencji – Zakon Krzyżacki, która odbędzie się w dniach 4-6 grudnia 2014 r. na Zamku w Rynie.

źródło: PPH&R

2 Światy – nowy lokal w Warszawie

Następny »

Hotelarze Roku 2014 wybrani

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *