Hotel Qubus powstanie w Poznaniu

Hotel i nowe centrum handlowo-usługowe ma powstać przy ul. Głogowskiej w Poznaniu w okolicach Dworca Zachodniego.

– Nasza spółka jest już właścicielem działki przy ul. Głogowskiej, tam gdzie teraz jest parking – mówi nam Janusz Mitulski, dyrektor sprzedaży i marketingu Qubus Hotel Management. – Złożyliśmy w Wydziale Urbanistyki i Architektury UM wniosek o wydanie warunków zabudowy – dodaje.

Nowy hotel Qubus znalazłby się w ciągu kamienic wzdłuż ulicy Głogowskiej, które należą do jednych z ładniejszych przykładów poznańskiej secesji. Od ul. Gąsiorowskich zamyka go wybudowane w 1998 r. Centrum Biznesu. Jak dotąd jednak secesja niszczeje, wyremontowano jedynie budynek pod numerem 27. Kamienice zaś sąsiadują ze szpetnym blaszakiem, w którym mieścił się niegdyś Hortex. Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie został on na razie rozebrany.

Hotel nie będzie jedynym nowym budynkiem, który ma powstać w okolicach Dworca Zachodniego. W przyszłym roku prawdopodobnie rozpocznie się rozbiórka niezamieszkanej części budynku z końca XIX w. przy ul. Głogowskiej 21. Na tym miejscu powstać ma budynek handlowo-usługowy, wyższy niż obecnie. Jeszcze niedawno mówiło się, że znajdzie się w nim część hotelowa. – To za mały budynek, by mógł pełnić takie funkcje – mówi Grzegorz Michalski z Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji, które nim zarządza.

Nowe centrum sąsiadować będzie z częścią XIX-wiecznej kamienicy należącej do Telekomunikacji, a z drugiej strony z mało atrakcyjnym, parterowym budyneczkiem Pocztyliona.

źródło: Gazeta.pl

Tani hotel przy Wisłostradzie

Następny »

Będą nowe hotele w Łodzi

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *