Hotel B&B Wrocław ruszy pod koniec lata

Hotel B&B WrocławBudowa nowego hotelu B&B Wrocław przebiega zgodnie z planem, a otwarcie planowane jest na koniec lata. Zrealizowano w nim już także pokój wzorcowy.

W najbliższym czasie hotel czeka otynkowanie oraz montaż kamienia na elewacji. W czerwcu rozpocznie się wyposażanie pokoi.

Cieszymy się, że budowa przebiega tak sprawnie. Mamy nadzieję, że hotel zostanie otwarty najpóźniej 1 września br. Wrocław jest coraz ważniejszym punktem na mapie Polski zarówno dla ludzi biznesu, jak i turystów, dlatego to idealne miejsce na naszą inwestycję – mówi Beatrice Bouchet, prezes B&B Hotels Polska.

B&B Wrocław zaoferuje łącznie 140 pokoi z klimatyzacją, darmowym dostępem do bezprzewodowego Internetu oraz telewizją satelitarną. Do dyspozycji gości będzie również 40 miejsc parkingowych, z których prawie połowa znajdzie się w garażu podziemnym. Na parterze budynku powstanie sala konferencyjna. Hotel we Wrocławiu będzie pierwszym obiektem B&B w Polsce oferującym takie udogodnienie. Ponadto odwiedzający hotel B&B będą mogli skorzystać z charakterystycznych dla marki rozwiązań, m.in. pokoi dla rodzin, śniadań w formie bufetu, możliwości zakwaterowania zwierząt czy sklepiku (B&B Shop) z przekąskami i napojami.

Generalnym wykonawcą obiektu jest spółka RDbud. Jolanta Halagarda z pracowni Arbapol, główna architekt projektu, zadbała o wkomponowanie budynku w otaczające go zabytkowe kamienice. Hotel położony jest bowiem przy ulicy Piotra Skargi – jednej z głównych arterii Wrocławia. Bliskość niedawno wyremontowanego Dworca Głównego, Galerii Dominikańskiej oraz Starego Miasta to dodatkowe atuty nowopowstającego obiektu i element strategii sieci B&B, zakładającej lokalizację hoteli w kluczowych punktach miast.

W związku z uzyskaniem przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, przez najbliższe lata miasto będzie organizatorem wielu prestiżowych imprez, takich jak Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej czy One Love Festival – największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie. Z pewnością spowodują one, że Wrocław stanie się jeszcze popularniejszym kierunkiem podróży dla turystów.

Obiekt we Wrocławiu będzie trzecim hotelem B&B w Polsce. Jako pierwszy otwarto hotel B&B w Toruniu, dysponujący 93 wyciszonymi pokojami z łazienką, telewizją satelitarną i darmowym Internetem oraz 31 miejscami parkingowymi. Następnie oddano do dyspozycji gości oddalony o 5 minut jazdy od lotniska i 15 minut od centrum miasta hotel B&B Warszawa – Okęcie, oferujący 154 pokoje położone na 5 kondygnacjach oraz parking naziemny.

Spółka jest zainteresowana inwestycjami w innych dużych miastach Polski (Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu czy Katowicach). Rozważa także otwarcie kolejnego hotelu w stolicy.

źródło: B&B Hotels

 

 

Ostatnie miejsca na szkolenie „Jak promować i sprzedawać online”

Następny »

Michael Wale nowym prezesem sieci Starwood w EAME

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *