Hotel andel’s w Berlinie sprzedany za 105 mln euro

Spółki Warimpex oraz UBM Development sprzedały 4-gwiazdkowy hotel kongresowy andel’s Berlin spółce Union Investment Real Estate GmbH. Transakcja została zamknięta wczoraj w Berlinie. Cena kupna wynosi ok. 105 mln euro.

Warimpex i UBM wspólnie rozwijały ten obiekt od 2006 r., a od 2009 r. prowadziły go, zlecając zarządzanie spółce Vienna International Hotelmanagement AG. Warimpex i UBM były właścicielami 50% udziałów w tym wysokiej klasy, 4-gwiazdkowym hotelu. Grupa Vienna International, jako jego dzierżawca, będzie w dalszym ciągu odpowiedzialna za prowadzenie obiektu pod nazwą andel’s Hotel Berlin, wraz z całym zatrudnionym dotychczas personelem.

andel’s Hotel Berlin to hotel kongresowy, który ma do dyspozycji gości 557 pokoi. Berliński andel’s jest jednym z czterech największych hoteli kongresowych w stolicy Niemiec. Obiekt jest w stanie realizować kilka dużych wydarzeń równocześnie. Pomieszczenia konferencyjne o powierzchni 3 800 m² obejmują salę balową, 21 sal konferencyjnych dzielonych w różnych kombinacjach oraz 15 pomieszczeń, w których mogą odbywać się seminaria. Poza tym na 12. piętrze hotelu znajduje się wyróżniona gwiazdką Michelin restauracja Skykitchen, prowadzona przez szefa kuchni Alexandra Koppe, a na 14. piętrze mieści się sky.bar.

źródło: Warimpex

Program MBA grupy AccorHotels wyróżniony

Następny »

eSKY.pl uruchamia aplikację mobilną

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *