Hilton Worldwide wspiera lokalne społeczności

global-weekHilton Worldwide już po raz trzeci świętuje w Polsce inicjatywę Global Week of Service, która ma na celu wspieranie lokalnej społeczności poprzez takie działania jak prace remontowe, zbiórki krwi i wiele innych. 

Warszawa, 22.10.2014 – Październik jest wyjątkowym miesiącem dla pracowników hoteli Hilton Worldwide na całym świecie. Podczas tygodnia Global Week of Service, biorą oni udział w różnorodnych akcjach charytatywnych, które mają na celu pomoc lokalnym społecznościom. Polska nie jest tu wyjątkiem – pracownicy hoteli Hilton w Krakowie, Gdańsku, Łodzi oraz Warszawy, podjęli się wczoraj wielu nowych i ekscytujących wyzwań.

Od poniedziałku, 20 października, pracownicy polskich hoteli z sieci Hilton Worldwide rozpoczęli działania na rzecz lokalnych społeczności i swojego najbliższego otoczenia – zbierali krew dla pobliskich szpitali i centrów krwiodawstwa, pomagali w pracach renowacyjnych w obiektach, mieszczących się w bliskim sąsiedztwie hoteli oraz gościli uczniów szkół, min. prowadząc dla nich warsztaty.

To tylko niektóre działania, które wpisują się w coroczny projekt Hilton Worldwide, czyli Global Week of Service, który odbywa się w dniach 19-25 października w placówkach na całym świecie. W tym roku sieć planuje realizację aż 3,000 projektów na rzecz lokalnych społeczności.

Podobnie jak rok temu, pracownicy hotelu Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre skupili się na pomocy warszawskim sierocińcom. Członkowie zespołu hotelowego zaplanowali prace remontowe w dwóch placówkach – Domu Dziecka nr 9, mieszczącym się przy ulicy Władysława Korotyńskiego 13, oraz Domu Dziecka nr 3, przy ulicy Dalibora 1.

W 2013 roku, pracownicy Hilton Worldwide z 900 biur i obiektów przeprowadzili ponad 2,400 akcji wolontaryjnych, spełniając inicjatywę Hilton Worldwide pod nazwą Travel with Purpose, która ma na celu zacieśnianie więzi z lokalnymi społecznościami, kreowanie szans i angażowanie się w lokalne wydarzenia.

Wśród innych inicjatyw przeprowadzonych na terenie Polski w ramach Global Week of Service należy wspomnieć o zbiórce krwi wśród pracowników DoubleTree by Hilton Hotel Łódź, Dniu Dawcy Szpiku w hotelu Hampton by Hilton Hotel Warsaw Airport oraz wykonaniu prac remontowych wykonanych przez pracowników Hilton Garden Inn Hotel Kraków. Hotele Hampton by Hilton Warsaw City Centre Hotel i Hilton Gdańsk w tych dniach gościły z kolei  uczniów szkół podstawowych oraz licealnych, którzy mogli poznać kulisy pracy w hotelu i dowiedzieć się więcej na temat tej, pełnej zawodowych wyzwań, branży.

źródło: informacja prasowa

Pierwszy Holiday Inn w województwie śląskim

Następny »

Nowe hotele Diament już na rynku

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *