Hilton Paris Opera otwarty po renowacji wartej 50 mln USD

Hilton Paris Opera – jeden z najbardziej okazałych hoteli w Paryżu – przeszedł gruntowną renowację.

Hotel jest usytuowany na prawym brzegu Sekwany, w bezpośrednim sąsiedztwie Opery Garniera, Pól Elizejskich oraz butików w Galerii Lafayette i Printemps na bulwarze Haussmanna. W swojej pierwotnej wersji hotel został zaprojektowany przez architekta Juste Lischa. Otwarto go w 1889 r., a pierwszymi gośćmi byli odwiedzający paryską wystawę światową (Exposition Universelle). Niedawno hotel przeszedł gruntowną renowację wartą 50 mln USD, która przywróciła mu jego dawny blask.

Historyczny charakter hotelu podkreśla dostojny Le Grand Salon. Wysokie na 14 metrów sufity oraz ręcznie malowane freski tworzą atmosferę luksusu z wystrojem rodem z Belle Epoque. Tuż przy głównym wejściu znajduje się bar Le Petit charakteryzujący się mniejszą przestrzenią i bardziej kameralną atmosferą. W hotelu dostępnych jest łącznie 268 pokoi i apartamentów, kilka barów i restauracji oraz sal konferencyjnych. Całość została odnowiona pod nadzorem renomowanego biura projektowego Richmond International.

Hilton Paris Opera_2

Każda część hotelu Hilton Paris Opera została starannie odrestaurowana z uwzględnieniem historycznego charakteru hotelu, a jednocześnie w nowoczesnym stylu, który trafi w gusta dzisiejszych podróżnych. Najbardziej eleganckim elementem hotelu jest apartament Marii Callas o powierzchni 81 mkw. Oprócz przestronnego salonu z wysokimi stropami, charakterystycznymi dla budynków przy bulwarze Hausmanna, apartament posiada również elegancko urządzoną sypialnię z łożem królewskim oraz dodatkową sypialnię z podwójnymi łóżkami. Oba pomieszczenia mają osobne łazienki z prysznicem, wykończone wypolerowaną płytą kamienną.

Hotel Hilton Paris Opera oferuje również 29 innych apartamentów, niektóre z pięknymi, francuskimi balkonami. Ich goście otrzymują do dyspozycji ekspresy do kawy Nespresso, łazienki z pełnym wyposażeniem oraz rozszerzone pakiety powitalne. Dostęp do strefy Executive Lounge, gdzie serwowane są śniadania i popołudniowe przekąski, jest wliczony w cenę noclegu. Hotel szczyci się również luksusowym klubem fitness oraz sześcioma salami konferencyjnymi z dostępem do naturalnego światła. Sala balowa Baccarat z żyrandolami w stylu retro od słynnego producenta kryształów została odnowiona do stanu z lat swojej świetności i może pomieścić nawet 180 gości przy okazji różnych wydarzeń.

źródło: Hilton

Live Aqua w Cancun – hotel tylko dla dorosłych?

Następny »

Tokio najbezpieczniejszym miastem na świecie

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *