„Fragmenty Świata” w hotelu Sofitel Wrocław Old Town

W dniach 4-29 czerwca we Foyer Hotelu Sofitel Wrocław Old Town goście hotelowi będą mieli okazję obejrzeć wystawę najnowszych prac Stanisława Tomalaka pt. „Fragmenty Świata – obrazy i reliefy”. To kolejna, tym razem dziesiąta, inicjatywa realizowana przez wrocławski obiekt wspólnie z Galerią Sztuki Współczesnej DNA.

Stanisław Tomalak określa swoją sztukę jako mającą korzenie głównie w pejzażu, oscylując nawet w stronę abstrakcji. Powierzchnie obrazów są skorodowane, bo świat ulega korozji, która w swej destrukcji jest malownicza. Nie jest to roztaczanie katastroficznych wizji, tylko stoickie akceptowanie nieodwracalnych reakcji chemicznych, a szczególnie wszechobecnego utleniania.

– Jednym z wyróżników marki obok sztuki kulinarnej i designu jest kultura – mówi Carl Artmann, dyrektor hotelu Sofitel Wrocław Old Town. I dodaje: – To właśnie w kulturze i sztuce Sofitel czerpie fascynację pięknem otaczającego nas świata. Prace Stanisława Tomalaka idealnie wkomponowują się w filozofię marki: są nie tylko niepokojące piękne, ale i bardzo ciekawe.

źródło: informacja prasowa

Hotel Altus w Poznaniu przyjmuje pierwszych gości

Następny »

Zawieszenie wiechy hotelu sieci Motel One w Warszawie

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *