Flying Blue po raz kolejny najlepszym programem lojalnościowym

Flying Blue należący do Air France KLM, trzeci rok z rzędu zwyciężył w najważniejszych kategoriach w konkursie Freddie. W 2015 roku został on uznany w regionie Europy i Afryki za „Najlepszy Program Lojalnościowy oferowany przez linie” i zdobył 9,22 na 10 punktów. Ponadto Flying Blue zajął pierwsze miejsce w następujących kategoriach: „Najlepsza Promocja”, „Najlepsze Możliwości Wykorzystania Punktów” i „Najlepszy Program Elite”. Podobnie jak w latach ubiegłych, w zestawieniu „Najlepsza Karta Kredytowa Lojalnościowa” pierwsze miejsce przypadło „Flying Blue American Express Card”.

Program lojalnościowy Air France KLM, do którego przystąpiło już ponad 25 mln osób stworzono tak, aby móc zaoferować podróżnym jak najwięcej korzyści z uczestnictwa. Jest doskonałym towarzyszem podróży, gdyż zgromadzone Mile można wydać na przeloty i usługi towarzyszące w podróży np. wynajem samochodów, wstęp do poczekalni biznesowych, dodatkowy bagaż i wiele innych. Podobnie jak większość programów lojalnościowych – uczestnictwo we Flying Blue jest bezpłatne.

Główną zaletą programu jest to, że gromadzone Mile można wykorzystywać przede wszystkim na przeloty nagrodowe, korzystając z ogromnej siatki połączeń lotniczych na całym świecie oferowanej przez Air France KLM i 35 linii partnerskich. Ale nie tylko! Z programu mogą czerpać korzyści również podróżni, którzy latają rzadziej i nie zgromadzili wystarczającej liczby Mil na przelot nagrodowy. Milami Flying Blue można m.in. zapłacić za wygodniejsze miejsce w samolocie lub szereg prezentów z Flying Blue Store. Ponadto do wyboru jest specjalny dodatkowy posiłek tematyczny „à la carte” lecąc linią KLM (4 200 Mil), wstęp do poczekalni biznesowej w Paryżu (od 3 500 Mil), przewóz pupila (transport kota samolotem z Amsterdamu do Barcelony to koszt 4 000 Mil). Natomiast za 10 000 Mil można zabrać dodatkowy bagaż do 23 kg na trasie z Europy do Stanów Zjednoczonych.

Poziom karty we Flying Blue zależy od wylatanych Mil. Po podstawowym Ivory, kolejnymi etapami są Silver, Gold oraz najwyższy – Platinum. Spośród innych popularnych na rynku programów wyróżnia go m.in. możliwość przenoszenia zebranych Mil na kolejne lata (dotyczy posiadaczy kart Silver, Gold i Platinum). Jeśli uczestnik programu zgromadzi np. 100 000 Mil Statusowych – czyli tych, które decydują o poziomie karty (a na uzyskanie np. karty Platinum wymaganych jest ich 70 000) to pozostałe 30 000 przechodzi na kolejny rok, na dobry początek.

Ponadto po 10 kolejnych latach członkostwa na najwyższym poziomie członkowie (Platinum) otrzymują dożywotnią kartę „Platinum for Life” – czyli prawo do korzystania z najwyższych przywilejów, bez względu na liczbę i częstotliwość lotów w przyszłości. Lecz to nie koniec wyróżników. W ramach „biletu nagrodowego” (otrzymywanego za zgromadzone Mile), linie  z reguły umożliwiają rozliczanie się za pomocą Mil za samą taryfę biletu, a wszelkie podatki lotniskowe i opłaty paliwowe są dodatkowym kosztem. W przypadku programu Flying Blue, klient dopłaca znacznie mniej, bo tzw. podatek paliwowy jest częściowo wliczony w cześć biletu, za który rozlicza się Milami.

źródło: KLM

Gościniec Ryński Młyn nagrodzony

Następny »

Nowe hotele sieci B&B w Hiszpanii

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *