Enovatis ma powody do zadowolenia

Enovatis SA, spółka, do której należą portale turystyczne Wakacje.pl i EasyGo.pl, ujawniła wyniki za 2014 rok. 26,6 mln zł przychodów ze sprzedaży wycieczek i 105 tys. klientów  to wynik, który plasuje spółkę na pozycji największego multiagenta turystycznego w Polsce.

W 2014 roku gdańska spółka wypracowała przychód o 52 proc. wyższy niż w roku poprzednim, odnotowała też spektakularny wzrost liczby klientów aż o 38 tys. (67 do 105 tys. rok do roku). W tym roku planuje utrzymać dwucyfrową dynamikę wzrostu zarówno przychodów, jak i zysku.

– Planujemy przychody na poziomie 35-37 mln zł, a wynik EBITDA – 8,5-9 mln zł., natomiast
w 2016 r. chcemy przekroczyć 0,5 mld zł sprzedaży – zapowiada Piotr Siudak, prezes Zarządu Enovatis.

Głównym segmentem działalności spółki jest turystyka wyjazdowa. Ponadto na portalach, którymi obecnie zarządza – www.wakacje.pl, www.easygo.pl, www.wypoczyek.pl, www.last-minute.pl oraz www.lecimy.pl,  oferuje oferty wypoczynku w kraju, bilety lotnicze oraz pośrednictwo w rezerwacji miejsc hotelowych w kraju i na świecie. Firma w ubiegłym roku jako pierwsza wprowadziła na rynek innowacyjną usługę chroniącą klientów przed skutkami odwołanej imprezy turystycznej, Promesę Pewne Wakacje. Całkowity obrót ze sprzedaży wycieczek, produktów dodatkowych, tj. ubezpieczeń turystycznych i parkingów przy lotniskach, w 2014 roku wyniósł 240 mln zł.

W tym roku spółka między innymi zapowiada zainwestowanie kilku milionów złotych we wdrożenie nowego systemu informatycznego i rozwój już istniejących, poszerzenie sieci franczyzowej i wejście na rynki sąsiadujących krajów.

Enovatis stale współpracuje z grupą ponad 200 partnerów turystycznych, technologicznych i komercyjnych. Od 2011 roku z sukcesem rozwija stacjonarną sieć sprzedaży działającą pod marką Wakacje.pl, która obecnie liczy 81 salonów w 65 miastach w Polsce, w tym 78 punktów franczyzowych i 3 własne. Zatrudnia ponad 150 osób.

Amerykanie lubią kierunki europejskie

Następny »

Pierwszy hotel St. Regis w Moskwie już otwarty

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *