Dziesiąte urodziny SPA w hotelu Kocierz

W tym roku mija 10-lecie SPA w ośrodku. Z tej okazji 24 września zorganizowano uroczystą galę, w której udział wzięły gwiazdy i przyjaciele właścicieli obiektu.

Tradycja udzielania schronienia w tej okolicy sięga końca XVIII wieku, gdy na Przełęczy Kocierskiej zbudowano drewniany zajazd dla podróżnych. W 1908 roku, w niewyjaśnionych okolicznościach, wybuchł pożar, który doszczętnie pochłonął zabudowania.

W 1999 roku, Stanisław Sordyl otworzył w pobliskich Kętach restaurację i hotel o nazwie „Piwnica Rycerska”. Sukces tego ośrodka zachęcił go do dalszych kroków i w Sylwestra 2005 roku rozpoczęła działalność Karczma „Na Kocierzu”. Po kilku miesiącach otwarto również część hotelową.

W 2007 roku do dyspozycji gości został oddany kameralny klub K2, a jesienią powstało Centrum SPA. Kompleks hotelowy powiększyła jeszcze w 2009 roku „Baciarska Chata” – dwupoziomowy budynek o góralskiej stylistyce, a w 2010 roku naturalny aquapark. Obecnie rodzinną firmą zarządza Daniel Sordyl, syn założyciela Kocierz Hotel & SPA.

W tym roku mija 10-lecie SPA w ośrodku. Z tej okazji w uroczystej gali, która miała miejsce 24 września, wzięły udział gwiazdy i przyjaciele właścicieli obiektu, łącznie ok. 100 osób. Wśród zaproszonych gości były gwiazdy filmowe (Grażyna Wolszczak, Paulina Holtz, Anna Powierza), osoby znane z działalności tanecznej (Rafał Maserak) czy rajdów samochodowych (Karolina Pilarczyk).

Kocierz Hotel&Spa został wielokrotnie doceniony m.in. przez jury konkursów: Teraz Polska, Diamenty Forbesa, nagrody Odysa Krakowskiej Izby Turystyki oraz Wydawnictwa ”Pascal”. Jedną z jego zalet jest z pewnością dogodne położenie – zaledwie 65 km od Krakowa, 75 km od Katowic, 15 km od Żywca czy też od Wadowic.

Focus Hotel Premium Sopot ruszy 1 kwietnia 2018 roku

Następny »

Travelist wchodzi w przeloty

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *