Dubrownik rozpoczyna sezon festiwali

Dubrownik, jeden z najpopularniejszych kurortów w Chorwacji, rozpoczyna sezon festiwali. Dubrovnik Tourist Board zaprezentowała program letnich imprez.

Dubrovnik Summer Festival, który BBC Music Magazine określił mianem jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Europie, potrwa od 10 lipca do 25 sierpnia.

Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez organizację, w tych dniach w chorwackim kurorcie ma wystąpić ponad 2000 artystów. W programie nie brakuje przedstawień teatralnych, koncertów muzyki klasycznej i zespołów folklorystycznych oraz projekcji filmowych. Imprezy odbędą się w kilkunastu różnych punktach miasta.

Dubrovnik Tourist Board zdradziła również szczegóły Midsummer Scene Festival, który rozpocznie się 20 czerwca i potrwa do 4 lipca. W ramach festiwalu zostanie wystawiona słynna komedia Williama Shakespeare’a Twelfth Night, czyli Wieczór Trzech Króli. Spektakl przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej w Dubrowniku odbędzie się w zabytkowym, usytuowanym na skalistym półwyspie forcie Lovrijenac.

– W miesiącach letnich, Dubrownik staje się kulturalną stolicą Chorwacji i Europy Południowo-Wschodniej. Festiwale łączą w sobie piękno Dubrownika ze sztuką. To doskonała okazja na spotkanie z kulturą w przepięknym otoczeniu, takim jak Fort Lovrijenac – powiedział Romana Vlacic, dyrektor Dubrovnik Tourist Board.

oprac. na podst. breakingtravelnews.com, fot. pixabay

Sieć Accor sprzedaje 29 hoteli w Europie

Następny »

Złoty Widelec 2015 dla Restauracji George Sand

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *