Dobre warunki narciarskie w Czechach

Dzięki ujemnym temperaturom w czeskich ośrodkach narciarskich panują dobre warunki na szusowanie. Na stokach leży od 20 do 110 cm śniegu. Armatki śniegowe pracują pełną parą.

W czeskich Karkonoszach otwarte są wszystkie stacje narciarskie. W stacji Černá hora leży 30-80 cm śniegu, otwartych jest ponad 15 km tras. Kolejne 11 km tras czynnych jest także w Pecu pod Śnieżką, dalsze 6 km w stacji Černý Důl, a dodatkowe 3,5 km – w Wielkiej Upie. Pracują też wyciągi w Svobodzie nad Upou. W Szpindlerowym Młynie działa 15 wyciagów, otwartych jest ponad 23 km tras, pokrywa śnieżna wynosi 50-90 cm.

W Rokytnicach nad Jizerą narciarze mają do dyspozycji 18 km tras, na trasach leży od 30 do 70 cm śniegu. Dobre warunki narciarskie panują także w Harrachowie – leży tu od 30 do 80 cm śniegu, otwartych jest ponad 7 km tras zjazdowych, a także w mniejszych ośrodkach karkonoskich: Vitkovicach, Herlikovicach, Benecku, Malej Upie, czy w położonej u podnóża Karkonoszy stacji Mladé Buky.

4,5 km tras czeka na narciarzy na górze Ještěd koło Liberca, działa tu 6 wyciągów, leży od 30 do 60 cm śniegu.

W Jesionikach tradycyjnie najwięcej śniegu znajdziemy na Pradziadzie (do 110 cm śniegu i 3,6 km udostępnionych tras), dobre warunki panują w Koutach nad Desną (55-85 cm śniegu, ponad 8 km tras zjazdowych), w ośrodku Červenohorské sedlo (do 55 cm śniegu i ponad 5 km tras zjazdowych), Karlovie (niemal 6 km tras), a także w Ramzovej (7 km tras).

W położonej pod Śnieżnikiem Dolní Moravie na narciarzy czeka 15-50 cm śniegu, 7 wyciągów i ponad 8 km tras zjazdowych.

Aktualne informacje z czeskich ośrodków narciarskich znajdziemy na stronach: holidayinfo.cz, zima.czechtourism.com.

Stay calm and find apple in Stare Jabłonki

Następny »

Kraków najlepszym miastem w Europie

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *