Długi weekend majowy – gdzie spędzą go Polacy?

Niecały miesiąc dzieli nas od długiego weekendu majowego, który dla wielu Polaków jest swoistym rozpoczęciem sezonu urlopowego. Skyscanner sprawdził, które kierunki w tym okresie będą cieszyć się największą popularnością, a które najmniej obciążą domowy budżet.

Ubiegłoroczna majówka trwała aż 10 dni, więc był to doskonały moment, by zaplanować zagraniczny wyjazd. W tym roku może być podobnie – wiele osób rozpocznie wypoczynek już w piątek 26 kwietnia i zakończy go dopiero w niedzielę 5 maja. Nie brakuje też tych, którzy długi weekend majowy zamierzają połączyć ze świętami wielkanocnymi, dzięki czemu zyskają łącznie 16 dni urlopu.

Majówka – najpopularniejsze kierunki

Analitycy Skyscanner postanowili sprawdzić, które kierunki cieszą się największą popularnością wśród Polaków, planujących spędzić długi weekend majowy poza granicami kraju. W tym roku są to:

 1. Lizbona
 2. Toronto
 3. Nowy Jork
 4. Londyn
 5. Rzym
 6. Split
 7. Mediolan
 8. Barcelona
 9. Luqa
 10. Ateny

Które destynacje natomiast odnotowały największy wzrost popularności? Zestawienie otwiera Lizbona, którą zainteresowanie w tym roku wzrosło o 89%. Na podium znalazły się jeszcze Bolonia i Stambuł, gdzie wybierze się odpowiednio 86% i 58% turystów więcej niż przed rokiem. Pierwszą piątkę zamykają Lwów i Rzym, których popularność wzrosła kolejno o 54% i 47%.

Długi weekend majowy – dokąd najtaniej?

Skyscanner sprawdził również, dokąd możemy polecieć na majówkę, by nie obciążyć za bardzo domowego budżetu. Na liście 10 najtańszych kierunków nie brakuje największych europejskich metropolii, które od lat przyciągają prawdziwe rzesze turystów:

 1. Wiedeń
 2. Kijów
 3. Oslo
 4. Lwów
 5. Eindhoven
 6. Bruksela
 7. Zurych
 8. Budapeszt
 9. Amsterdam
 10. Londyn

Źródło: Skyscanner

Hotele przyjazne dzieciom. Na co zwrócić uwagę?

Następny »

Nosalowy Park Hotel & SPA jeszcze w tym roku?

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *