Design ma znaczenie dla gościa hotelowego

W ciągu ostatnich 25 lat, liczba hoteli w Polsce wzrosła o 367 proc. W związku z tym, obecnie w naszym kraju znajduje się przeszło 2 tys. obiektów hotelarskich, oferujących ponad 100 tys. pokoi. Do niedawna to czy turysta zatrzyma się w danym obiekcie zależało od lokalizacji, standardu, a nierzadko przede wszystkim ceny za nocleg. Obecnie wpływ na to mają także inne czynniki, takie jak zaplecze gastronomiczne, strefa SPA & Wellness, atrakcje, a niejednokrotnie także design. To on nadaje bowiem klimat danemu miejscu i sprawia, że postrzegamy je jako atrakcyjne.

Przykładem wnętrza, w którym architekt mógł zrealizować designerską wizję jest kompleks hotelowy Pałac na Wodzie. Wytyczną inwestora było stworzenie miejsca, w którym styl klasyczny mieszałby się z nowoczesnością. Sercem tej inwestycji jest bowiem XVIII-wieczny pałac, który w 2009 roku odzyskał dawną świetność. Właścicielom zależało na pokazaniu w jaki sposób zmieniał się na przestrzeni lat, poprzez zróżnicowanie kolorystyczne i odmienne umeblowanie poszczególnych pomieszczeń.

W obiekcie powstało 6 typów pokoi, z których każdy odpowiada innemu okresowi z historii pałacu. Pokój miodowy, którego motywem przewodnim jest złotawy, naturalny marmur – Prada Gold, występujący w łazience, to odniesienie do początków złotej ery Pałacu na Wodzie.

Złoto zostało także wykorzystane w czarno-białym pokoju, z tym samym miodowym marmurem w łazience, ale czarnymi meblami z miodową tapicerką w sypialni. Biel i czerń doskonale komponują się także ze srebrem, dlatego kolejny rodzaj pokoju utrzymany jest w tej tonacji. W łazience pojawia się biały marmur, a na podłodze szaro-czarna wykładzina.

Pokój emperador to wnętrze, w którym dominuje kolor brązowy, połączony z królewskim błękitem. W łazience wykorzystany został marmur Dark Emperador, a meble posiadają niebieską tapicerkę.  Wielbiciele naturalnych akcentów z pewnością dobrze poczują się w pokoju Crema Marfil, z naturalnym, kremowym kamieniem w łazience i kaflami z fakturą drewna.

Wielość stylów i kolorów, będących do dyspozycji gości to jeden z atutów obiektu hotelowego. W Pałacu na Wodzie znaleźć więc można wiele znanych marek, takich jak: Bontempi, Le Fabrie, Rosignoli, Bodema, Monodutti, Seven Sedie czy też Fam Sedie.

SPA to miejsce, w którym, podczas typowo relaksującego pobytu, spędzamy sporo czasu. Musi więc być nie tylko komfortowe, ale też przyjemne dla oka. Dlatego dla każdego architekta urządzenie tej przestrzeni jest dużym wyzwaniem.

źródło: informacja prasowa

Joanna Kostecka nowym dyrektorem hotelu Campanile Łódź

Następny »

LOT uruchamia usługę Bus&Fly

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *