Czeskie pałace i zamki otwarte także zimą

czeskipalacCoraz więcej zamków i pałaców w Czechach zaprasza turystów także w sezonie zimowym. Polecamy je szczególnie odwiedzić podczas jarmarków adwentowych, na których można spróbować typowych potraw kuchni regionalnej, świątecznych smakołyków i zakupić oryginalne prezenty.

Podróżując zimą po regionie zachodnich Czech, warto odwiedzić średniowieczny zamek Loket, malowniczo położony na wystepie skalnym, otoczony z trzech stron rzeką Ohrzą. Obejrzymy tu niezwykłą wystawę narzędzi tortur, a także pięknej porcelany pochodzącej z okolicznych zakładów.

Pałac Děčín należy do najznamienitszych zabytków północnych Czech. Słynie z ogrodu różanego i monumentalnych barokowych stajni. W tym roku otwarta została nowa trasa zwiedzania, która prezentuje dzieje rodu Thunów, dawnych właścicieli.

Podczas zimowej wycieczki do Czeskiego Raju warto zwiedzić  neogotycki pałac Sychrov, siedzibę rodu Rohanów. W pięknym ogrodzie angielskim znajdziemy romantyczne budowle, na przykład altanę arcyksięcia Rudolfa czy ruiny zamku Artura. Pałac tętni życiem przez cały rok. Odbywają się tu imprezy kulturalne, pokazy sokolnicze, nocne zwiedzanie.

W regionie środkowych Czech w Chlumcu nad Cidlinou znajdziemy piękny pałac Karlova Koruna należący do rodu Kinskich. Niedaleko leży pałac Radim oferujący między innymi ciekawą, bajkową trasę zwiedzania dla rodzin z dziećmi.

Na zimowe zwiedzanie zaprasza Hluboka nad Vltavou w południowych Czechach, uważany za jeden z najpiękniejszych czeskich pałaców. Inspiracją dla koronkowej, romantycznej budowli była architektura angielskiego zamku królewskiego Windsor. Ze względu na swój urok, jest ulubionym celem turystów a także filmowców, którzy chętnie wykorzystują bajkowy pałac do nagrywania filmów dla dzieci.

Z Pragi warto wyruszyć na wycieczkę na malowniczo położony  Křivoklát, jeden z najstarszych i najsłynniejszych czeskich zamków. Pierwsze pisemne wzmianki o stojącym w tym miejscu drewnianym zamku myśliwskim pochodzą z roku 1109-1110  z Kroniki Kosmasa. Za panowania Przemysła Ottokara II został przebudowany w rozległy kamienny zamek. Późnogotycki kształt otrzymał za panowania Władysława II Jagiellończyka na przełomie XV i XVI wieku.

źródło: czechtourism.com

IV edycja plebiscytu Best Hotel Award 2014 zakończona

Następny »

Nowe udogodnienia w Interferie Sport Hotel Bornit

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *