Chorwat szukał znalazcy swojego portfela. Chciał… zaprosić go na wakacje

Mieszkaniec Zadaru, popularnej chorwackiej miejscowości w Dalmacji, poszukiwał turysty, który znalazł i zwrócił jego portfel. Mężczyzna chciał mu podziękować za przysługę i… zaprosić na kilkudniowe wakacje do Chorwacji w przyszłym roku.

Chorwat zgubił portfel podczas Festiwalu Filmowego „Avvantura” w Zadarze. W środku znajdowało się 2800 kun oraz 100 dolarów, czyli około 1950 złotych. Gdy następnego dnia poszukiwał zguby, okazało się, że portfel czeka już na niego w pobliskiej piekarni.

Pracownica piekarni opowiedziała mężczyźnie, że portfel wraz z zawartością zwróciła pewna turystka, która znalazła wewnątrz adres właściciela. Pomoc chorwackich mediów w poszukiwaniach tajemniczej wczasowiczki szybko dała rezultaty. Z tą jednak różnicą, że uczciwym znalazcą był indyjski student, 23-letni Mahesh Avasare.

Jak donosi portal croatiaweek.com, okazało się też, że po tym, jak znalazł portfel, student zostawił go w recepcji hostelu, w którym przebywał. Następnie pracownicy hostelu przekazali zgubę kobiecie pracującej w piekarni, by mogła zwrócić ją właścicielowi.

Oprac. EM na podst. croatiaweek.com, fot. Pixabay

TOP 5 mitów o rejsach wycieczkowych po Europie

Następny »

Accor otwiera swój pierwszy hotel w Gruzji

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *