Chorwackie plaże zostaną podzielone na kategorie

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o powstającym w Dubrowniku 7-gwiazdkowym hotelu, a już dotarł do nas kolejny news znad Adriatyku.

Ministerstwo Turystyki Chorwacji opracowało nowy projekt, który zakłada nadanie wszystkim plażom kategorii tematycznych. Klasyfikacja ma ułatwić turystom wybór plaży, która najlepiej spełni ich oczekiwania.

Kategoryzacji mają podlegać wszystkie plaże leżące na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Każdy region objęty programem będzie mógł zdecydować, jakie atrakcje będzie chciał rozwijać i promować. Ministerstwo ma również zapewnić pomoc finansową, niezbędną do ewentualnej modernizacji plaż w celu dostosowania ich do wymogów systemu.

Plaże w Chorwacji mają zostać podzielone na 14 kategorii: plaże hotelowe, sportowo-rekreacyjne, romantyczne, imprezowe, z kulturą, z adrenaliną, z rozrywkami dla młodzieży, dla rodzin z dziećmi, dla psów, dla nudystów, do nurkowania, do surfowania, eko-plaże oraz miejskie promenady.

Realizacja projektu ma w rezultacie zwiększyć konkurencyjność chorwackich plaż poprzez poprawę infrastruktury oraz ułatwienie dostępu do atrakcji i udogodnień.

oprac. EM na podst. croatiaweek.com, fot. pixabay.com

Najlepsze europejskie hotele z aquaparkiem

Następny »

Najciekawsze pakiety zaręczynowe wg HotelsCombined

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *