Ceny noclegów: w Polsce – w dół, w Europie – w górę

W porównaniu z marcem 2011 większość polskich miast odnotowała spadki cen noclegów w hotelach – informuje porównywarka Trivago.

Nie są to wielce znaczące różnice, natomiast utrzymujące tendencję zniżkową. I tak zapłacimy mnie niż przed rokiem w Sopocie (-16%), Katowicach (-10%), w Zakopanem, Poznaniu, Łodzi (-7%), czy Wrocławiu (-5%). Jedynymi miastami, w których ceny w marcu 2012 wzrosły w porównaniu z rokiem poprzednim są Warszawa (+12%) i Kraków (+7%).

W porównaniu z lutym ceny w tym miesiącu również nieznacznie zmalały, co może być wynikiem końca ferii w całej Polsce. Nie powinien dziwić fakt, że największy spadek został zanotowany z Zakopanem, gdzie ceny spadły nawet o 9%.

Tymczasem w większości europejskich destynacji ceny noclegów wzrosły. Największe różnice w odniesieniu do marca zeszłego roku zanotowały głównie miasta cieszące się popularnością wśród Polaków jeśli chodzi o weekendowe bądź kilkudniowe wypady. Wśród nich znajdują się takie kierunki, jak Praga (+21%), Florencja (+21%), Brighton (+21%), Paryż (+18%) czy Mediolan (+18%).

W marcu br jest również drożej niż przed miesiącem, poza kilkoma wyjątkami, do których należą Wenecja (koniec karnawału rezultatem spadków o 15%) czy Frankfurt. Natomiast generalnie im bliżej sezonu letniego, tym można się spodziewać wyższych cen.

trivago Hotel Price Index (tHPI) to przegląd średnich cen zakwaterowania (cena pokoju dwuosobowego za noc) w najpopularniejszych miastach Europejskich na trivago. Indeks tHPI jest miarodajnym wskaźnikiem aktualnych średnich cen wśród najczęściej rezerwowanych hoteli online w Europie. Ceny noclegów kalkulowane są na podstawie danych pochodzących z ponad 100 stron rezerwacyjnch oraz systemów rezerwacji największych sieci hotelowych w Europie.

Ceny standardowego pokoju dwuosobowego wyliczane są na podstawie ponad 1-go miliona zapytań o zakwaterowanie, generowanego przez wyszukiwarkę hoteli trivago.

źródło: trivago

Radisson Blu Hotel Kraków wśród inicjatorów Krakow Business Run

Następny »

Starwood Hotels: ekologia ma znaczenie

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *