Brytyjski turysta uratowany dzięki… napisowi na piasku

Turysta z Wielkiej Brytanii, który zgubił się w trakcie wyprawy w australijskim parku narodowym, został odnaleziony dzięki wielkiemu napisowi „Help”, wykonanemu przez niego na piasku. Napis dostrzegły ze śmigłowca służby prowadzące poszukiwania.

63-latek zgubił się próbując odnaleźć leżący na uboczu wodospad w parku narodowym w stanie Queensland. Jak donosi portal BBC News, turysta uznał, że znajduje się blisko obozu, w związku z czym postanowił, iż część drogi pokona pieszo, a część przepłynie.

Okazało się jednak, że turysta, jak cytuje go The Guardian, podjął „jedną z najgłupszych decyzji w życiu”. Po dwóch godzinach wędrówki postanowił, że zaczeka aż wzejdzie słońce. Następnie wykonał na piasku wielki napis „Help 2807”, czyli 28 lipca, w nadziei, że będzie on widoczny z góry, gdyby zostały podjęte poszukiwania z powietrza.

HELP Australia

W tym czasie przyjaciele Brytyjczyka powiadomili służby ratownicze o jego zaginięciu. Jak podejrzewał mężczyzna, poszukiwania prowadzono przy użyciu śmigłowców. Po dwóch dniach turysta został odnaleziony. Policja w Queensland powiedziała mediom, że wykonany przez 63-latka napis na piasku najprawdopodobniej uratował mu życie.

Oprac. EM na podst. BBC News / The Guardian, fot. Pixabay / mypolice.qld.gov.au

W Londynie powstanie podniebny basen

Następny »

W Strzegomiu rusza hotel Villa la Pierre

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *