Bristol Art & SPA łączy zdrowie z zamiłowaniem do sztuki

Sanatorium Bristol w Busku-Zdroju od kilku miesięcy znów przyjmuje gości. Obiekt odzyskał swój blask po modernizacji i odkupieniu go od wcześniejszych właścicieli.  Swój obecny wygląd zawdzięcza mecenasom sztuki, Państwu Dorocie i Tomaszowi Tworek, którzy przywrócili tożsamość tego miejsca, łącząc najnowsze trendy w sztuce leczenia z tradycją.

Bristol to sanatorium o standardzie hotelu 4-gwiazdkowego z nowoczesną bazą rehabilitacyjną. Na terenie obiektu znajdują się 71 pokoje z częścią luksusową – historyczną, w której powietrze jest specjalnie oczyszczane za pomocą filtrów jonizujących oraz 42 pokojami zabiegowymi, gdzie odbywają się zabiegi spa, z  fizjoterapii i balneologii. Zrelaksować można się również w basenie oczyszczanym nanosrebrem, jacuzzi, saunie lub sali cardio.

Bristol Art & SPA oddał do dyspozycji gości m.in.  restaurację, Boutique Cafe, Bristol Cafe i salę konferencyjną. Na szczególną uwagę zasługuje tu sala kominkowa, gdzie można obejrzeć film,  przeczytać książkę lub zagrać w brydża.

Uroku dodaje również ogródek z parasolami otwarty w ciepłe dni i taras na dachu hotelu przeznaczony tylko dla gości hotelowych, na którym odbywają się poranne stretchingi, yoga, zaś wieczorem drink receptions i koncerty pod gwiazdami.

W sanatorium oprócz nowoczesnego sprzętu medycznego, naturalnych właściwości leczniczych siarki i borowiny uzdrawiającą moc ma również sztuka. Stąd zresztą nazwa obiektu – Bristol Art & SPA. Dlatego specjalnie dla swoich gości zgromadzono blisko 200 dzieł sztuki polskich artystów, m.in. Sylwestra Ambroziaka, Marii Anto, Stanisława Baja, Kuby Bąkowskiego, Edwarda Dwurnika, Antoniego Fałata, Zbigniewa Frączkiewicza, Maurycego Gomulickiego i wielu innych.

Bristol Art & SPA pierwszych gości przyjął 25 lipca 2014 roku. Oficjalnie obiekt został otwarty 6 września ub. roku.

źródło: HotelNews.pl

Crowne Plaza London otwarty dla gości

Następny »

Czy można zamieszkać na statku wycieczkowym?

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *