Avis Polska: na wakacje autem i w ustronne miejsca

Z badania przeprowadzonego przez Avis Polska wynika, że w tym roku Polacy częściej wybierali auto jako wakacyjny środek transportu. Wyjeżdżający na wczasy podczas pandemii chętniej decydowali się też na podróż w ustronne miejsca, nocleg w prywatnych kwaterach oraz wyjazd z rodziną.

Nieco ponad 80% ankietowanych przedstawicieli samorządów potwierdza, że w tym roku więcej rodaków przyjechało do ich destynacji samochodem. Auto, jako indywidualny środek transportu, pomaga zachować dystans społeczny, co jest jednym ze środków bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Chcąc uniknąć tłumów, wielu wczasowiczów wybierało też bardziej ustronne miejsca na wypoczynek – zjawisko to zaobserwowało 46% badanych. Wielu rodziców obawiało się wysłać swoje pociechy na zorganizowane wakacje, stąd większa popularność rodzinnych wczasów – trend ten wskazało 34% przedstawicieli samorządów. Polacy starali się zachować dystans również poprzez wynajem kwater prywatnych czy indywidualnych apartamentów zamiast noclegu w dużych ośrodkach – zjawisko to wskazało 29% ankietowanych.

Nowe trendy i zjawiska, które pojawiły się podczas wakacji w okresie pandemii, zagoszczą na rynku na dłużej – takiego zdania jest 66% badanych specjalistów do spraw turystyki i promocji w samorządach. Z tą opinią nie zgodziło się jedynie 14% badanych.

źródło: Avis Polska

Rezerwujemy wakacje krótsze i z mniejszym wyprzedzeniem

Następny »

Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne już w 2023 roku

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *