andel’s Hotel Cracow sponsorem Mitu Galicji

mit-galicjiandel’s Hotel Cracow jest sponsorem jednej z najważniejszych wystaw prezento​wanych w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie – „Mit Galicji”.

Wystawa „Mit Galicji” jest zwieńczeniem czteroletniego projektu poświęconego dziedzictwu historycznemu Galicji. Wydarzenie jest efektem współpracy przedstawicieli instytucji kultury trzech krajów: Polski, Austrii i Ukrainy. To jedna z najważniejszych wystaw prezentowanych w Międzynarodowym Centrum Kultury w tym roku. W Krakowie będzie ją można oglądać od 10 października do 8 marca, następnie zaprezentowana zostanie w wiedeńskim Wien Museum. Patronat nad wydarzeniem objęli między innymi ministrowie kultury Polski i Austrii oraz prezydenci Krakowa i Wiednia.

Należące do austriackiej sieci VI Hotels & Resorts hotele andel’s postawiły sobie za cel bycie mecenasem sztuki, dlatego andel’s Hotel Cracow został sponsorem tego wydarzenia. Na wystawie znalazło się blisko 600 eksponatów – dzieł sztuki i archiwaliów, wśród których są prace znakomitych artystów. Zobaczymy m.in. prace Jacka Malczewskiego, Maurycego Gottlieba czy Włodzimierza Tetmajera. Dzieła współczesnych artystów polskich takich jak Tadeusz Kantor i Mirosław Bałka zawisną obok prac ich ukraińskich kolegów: Jurka Kocha i Włodka Kostyrki.

Dowodem zaangażowania hoteli andel’s w promocję sztuki jest ponad 10 wystaw cenionych artystów, które odbyły się w hotelach w Łodzi i Krakowie w tym roku. Wart podkreślenia jest autorski projekt „andel’s art”, w ramach, którego w hotelach organizowane są wystawy sztuki współczesnej a prace artystów bywają zakupione do stałej kolekcji hotelu. W tym cyklu niedawno odbyła się w Krakowie wystawa czeskiej fotografki Zuzany Lazarowej. Na uwagę zasługują również odbywające się w andel’s Hotel Cracow „Spotkania z Obrazem”, będące okazją do nawiązania kontaktu utalentowanych artystów młodej generacji z osobami inwestującymi w sztukę współczesną.

Mit Galicji, Galeria Międzynarodowego Centrum Kultury, Kraków
10 października 2014 – 8 marca 2015, www.mck.krakow.pl

Veuve Clicquot Brut w sieci Freshmarket

Następny »

VI charytatywna kolacja Smaki Dobra Fundacji ORIMARI i sieci Starwood

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *