andel’s art book – pierwsza książka o kolekcji sztuki w hotelu

wystawaStała kolekcja sztuki w andel’s Hotel Łódź została zebrana i opisana w książce „andel’s art book”. Liczy już blisko dwieście prac dwudziestu artystów i stale się powiększa. Sztuka w hotelu doczekała się także osobnej strony internetowej.

andel’s Hotel Łódź to hotel – galeria, gdzie współczesna sztuka jest elementem wystroju wnętrz. Na ścianach pokoi, lobby i korytarzy prezentowane są obrazy, zdjęcia, murale, wideoinstalacje oraz grafiki współczesnych artystów. W lobby hotelu regularnie odbywają się wernisaże wystaw. W tym roku było ich już dziewięć. Podczas ostatniego wydarzenia w październiku, została zaprezentowana książka poświęcona stałej kolekcji hotelu.

Książka „andel’s art book” to przewodnik po ciekawej, a często poukrywanej w wielu miejscach, kolekcji hotelu. Zawiera opisy dorobku dwudziestu artystów oraz zdjęcia ich prac wykonane we wnętrzach, w miejscach, gdzie obecnie się znajdują. Oryginalny layout to dzieło graficzki Anny Nałęckiej, autorki projektów wielu publikacji prezentujących dzieła artystów. W książce znajdziemy wywiad z Aleksandrem Jurkowitschem – pomysłodawcą, inicjatorem i fundatorem kolekcji, tekst autorstwa krytyka sztuki Marcina Krasnego zgłębiający możliwe sposoby odczytania sensów zawartych w prezentowanych realizacjach, opowieść o architekturze hotelu napisaną przez jej autora, Wojciecha Popławskiego (OP ARCHITEKTEN) oraz słowo wstępne Lucyny Sosnowskiej, kuratorki kolekcji.

Tworzenie kolekcji sztuki rozpoczęło się jeszcze na etapie budowy design hotelu, który mieści się w zrewitalizowanej fabryce Izraela Poznańskiego na terenie łódzkiego centrum Manufaktura. Znajdujące się wewnątrz wideoinstalacje oraz murale powstały przed oficjalnym otwarciem. Regularne wystawy zbiorowe i indywidualne odbywają się w hotelu od 2011 roku, w trzech cyklach: ANDEL’S QUARTER, ANDEL’S PHOTO i ANDEL’S PRESENTS. Prezentują prace utalentowanych młodych twórców i pomagają wzbogacać stałą kolekcję sztuki współczesnej, która liczy już blisko dwieście prac.

Aktualnie, w ramach stałej ekspozycji andel’s Hotel Łódź, można obejrzeć prace takich artystów jak: Filip Berendt, Małgorzata Borek, Leszek Bartkiewicz, Buczkowska&Dzienis, Mikołaj Długosz, Grzegorz Drozd, Dobrawa Borkała, Maurycy Gomulicki, Gregor Eldarb, Magda Hueckel, Maciej Kurak, Dominik Lejman, Joanna Małecka, Rafał Milach, Tomasz Partyka, Iwo Rutkiewicz, Ula Tarasiewicz, Zuzana Lazarova, Klaus Richter, Mariusz Waras (m-city).

źródło: informacja prasowa

Hotele Vīb i BW Premier Collection – nowe propozycje Best Western

Następny »

Wpływ targów dla biznesu na rynek hotelarski

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *