Amadeus przejmuje firmę Hotel SystemsPro

Amadeus poszerzy swoją ofertę rozwiązań informatycznych dla branży hotelarskiej w zakresie obsługi procesów sprzedaży i cateringu, dzięki przejęciu firmy Hotel SystemsPro przez Newmarket, spółkę zależną Amadeus.

Firma Hotel SystemsPro, z siedzibą w USA, jest dostawcą oprogramowania wspierającego branżę hotelarską w obsłudze procesów dotyczących sprzedaży, cateringu oraz utrzymania służącej gościom infrastruktury w dobrym stanie. Firma dostarcza wysoce wydajne aplikacje, udostępniane klientom w elastycznym i w efektywnym kosztowo modelu ASP (ang. Application Service Provider), wspierające zarządzanie poszczególnymi obiektami hotelowymi, jak i całymi firmami. Z rozwiązań Hotel SystemsPro korzysta już ponad 4500 hoteli w Ameryce Północnej i poza nią.

Przejęcie, w efekcie którego Hotel SystemsPro zostanie formalnie połączony i zintegrowany ze spółką Newmarket, pozwoli tej drugiej zwiększyć skalę działalności, poszerzyć ofertę oraz dotrzeć ze swoimi produktami do klientów dotychczas współpracujących z Hotel SystemsPro.

Flagowy produkt przejmowanej firmy, o nazwie „hotel SalesPro” pozwala na automatyzację całego procesu sprzedaży oraz zapewnienie gościom wyżywienia, pozwalając obiektom hotelarskim zwiększyć efektywność i poprawić obsługę klienta.

– Skala i specyfika działalności obiektów hotelarskich sprawia, że w obszarach takich jak sprzedaż czy catering nadal można znacznie podnieść efektywność ich procesów biznesowych. Szanse pojawiające się w tym zakresie są wyraźne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że obiekty turystyczne działające na tym wartym 5 mld dolarów rynku generują między 10% a 50% przychodów dzięki obsłudze grup i organizacji wydarzeń biznesowych – powiedział Jeff Hiscox, prezes Newmarket, spółki zależnej Amadeus.

– Oferta Hotel SystemsPro doskonale uzupełnia nasze rozwiązania do zarządzania procesami organizacji sprzedaży i wyżywienia, a także pasuje do naszej wizji kompleksowej obsługi informatycznej branży hotelarskiej – dodał Hiscox.

źródło: Amadeus

10 rzeczy, które pokochasz na farmach w Południowym Tyrolu

Następny »

Ceny hoteli w Warszawie w górę, duże spadki w Rosji

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *