Airbnb od 2019 roku będzie projektował domy

Twórcy firmy Airbnb zapowiedzieli, że od 2019 roku firma będzie projektować i budować domy. Choć na razie nie są znane szczegóły tego przedsięwzięcia, wiadomo, że będą to prototypy nowych, przyjaznych naturze obiektów mieszkalnych.

Nowym projektem, któremu nadano kryptonim Backyard, czyli Podwórko, zajmie się zespół Samara. Został on wydzielony w 2016 roku, a do jego zadań należy przede wszystkim kreowanie nowych produktów. W ramach projektu Backyard mają powstawać lokale mieszkaniowe, a także przyjazne naturze materiały budowlane, domy i kompleksy mieszkalne.

Jak tłumaczy Joe Gebbia, chief product officer w Airbnb, inicjatywa powstała po to, by przemyśleć ideę domu. Podkreśla, że celem tego przedsięwzięcia nie jest projektowanie jednego produktu, ale stworzenie systemu, który będzie w stanie robić wiele rzeczy.

Ostatnio Airbnb wprowadził też istotną zmianę na swojej stronie internetowej. Dzięki odświeżeniu strony głównej i wprowadzeniu nowych filtrów, zwiększono widoczność ofert hoteli butikowych. Choć platforma oficjalnie otworzyła się na ten typ obiektów już w lutym, nie wszyscy turyści poszukujący noclegu o tym widzieli, ponieważ kategoria nie była dostępna na stronie głównej witryny.

oprac. EM na podst. PhocusWire, Business Insider

ibis Styles Szczecin Stare Miasto ruszy w 2020 roku

Następny »

8 nowych hoteli, które warto odwiedzić w 2019 roku

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *