Agoda zbadała hotele przyjazne osobom niepełnosprawnym

Serwis rezerwacyjny Agoda.com przedstawił wyniki swojego ostatniego sondażu z serii Travel Smarts. Wynika z niego, że najwięcej hoteli dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych znajduje się w USA.

W badaniu przeanalizowano informacje dostarczone przez ponad 600 tysięcy hoteli zarejestrowanych w bazie Agoda.com. Okazało się, że aż 77% hoteli w Stanach Zjednoczonych posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, co plasuje ten kraj na pierwszym miejscu. Na drugiej pozycji znalazły się ex aequo Zjednoczone Emiraty Arabskie, Irlandia i Portugalia, gdzie nieco ponad połowa hoteli jest przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na to, czy dany hotel posiada udogodnienia dla niepełnosprawnych, ma wpływ wiele czynników, m. in. lokalne przepisy, profil najczęściej odwiedzających dane miejsce turystów, czy choćby wiek i stan budynku. Dla przykładu, Zjednoczone Emiraty Arabskie od ponad 10 lat przeżywają boom budowlany, dzięki czemu powstaje tam wiele nowych hoteli, od początku dostosowanych do użytku przez osoby niepełnosprawne. W stolicy kraju Abu Zabi ponad 60% hoteli dysponuje tego typu ułatwieniami.

Także popularne miejsca pielgrzymkowe wyróżniają się większą liczbą specjalnie przystosowanych hoteli. Ponad 60% obiektów noclegowych w portugalskiej Fatimie, hiszpańskiej Huelvie czy Lourdes we Francji zadeklarowało posiadanie udogodnień dla niepełnosprawnych.

W pierwszej dziesiątce rankingu nie znalazł się ani jeden kraj azjatycki. Polska, ze wskaźnikiem 44%, uplasowała się tuż za Szwecją i Kanadą – najwyżej ze wszystkich państw środkowoeuropejskich.

W badaniu udział wzięły kraje, gdzie min. 100 hoteli jest zarejestrowanych w bazie Agoda.com. Dane zostały dostarczone przez hotele.

Nowa strategia sieci hotelowej Qubus Hotel

Następny »

Witold Szczechura nowym szefem kuchni hotelu Marriott

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *