Agoda prezentuje najlepiej oceniane hotele

agodaSerwis Agoda.com ogłosił wyniki ostatniego badania z cyklu Travel Smarts, mającego za zadanie wyłonienie miast, w których znajdują się najwyżej oceniane obiekty noclegowe.

Po przeanalizowaniu blisko siedmiu milionów recenzji użytkowników serwisu udało się ułożyć listę miejsc, w których hotele zdobywają najwyższe noty.

Zwycięzcą okazał się południowoafrykański Kapsztad, uzyskując najlepszą średnią ocen spośród lokalizacji biorących udział w rankingu* – aż 8,43 punktu na 10 możliwych.

Lokalizacja            Średnia ocena
Kapsztad, RPA        8,43
Malediwy            8,33
Zermatt, Szwajcaria        8,29
Queenstown, Nowa Zelandia    8,28
Seszele            8,21
Budapeszt, Węgry        8,16
Santorini, Grecja        8,14
Brugia, Belgia            8,12
Gdańsk, Polska        8,10
Hoi An, Wietnam        8,10
Sofia, Bułgaria        8,09
Kreta, Grecja            8,07
Werona, Włochy        8,07
Rotorua, Nowa Zelandia    8,06
Khao Lak, Tajlandia        8,03
Hualian, Tajwan        8,03
Sunshine Coast, Australia    8,02
Edynburg, Szkocja        8,01
Cuzco, Peru            8,00
Chicago, USA            8,00
Kraków, Polska        8,00
Nagano, Japonia        7,99
Durban, RPA            7,96
Grenada, Hiszpania        7,95
Marakesz, Maroko        7,95
Średnia całkowita        7,57

Na drugim miejscu znalazły się niezwykle popularne wśród nowożeńców Malediwy, z wynikiem 8,33. Trzecia lokata przypadła malowniczej szwajcarskiej wiosce Zermatt – hotelom znajdującym się w tym alpejskim kurorcie u stóp Matterhornu goście przyznawali średnio 8,29 punktu na 10 możliwych.

Najlepsze hotele - lista 25

Malediwy i Zermatt kojarzą się zwykle z luksusowymi i drogimi hotelami, jednak wśród 25 zwycięskich lokalizacji znalazły się również miejsca bardziej przyjazne kieszeni. Wiele z najlepiej ocenianych obiektów w Kapsztadzie to hotele butikowe lub niedrogie pensjonaty typu bed & breakfast. W Budapeszcie jest czymś zupełnie normalnym, że za nocleg w hotelu nie zapłacimy więcej niż 300 złotych, zaś w Hoi An można spędzić noc w przytulnym pensjonacie za o wiele mniejszą kwotę. Obiekty w obu tych miastach regularnie uzyskują bardzo wysokie oceny wśród użytkowników serwisu Agoda.com.

– Ludzie często zakładają, że wymarzone wakacje muszą mocno nadwyrężyć nasz budżet. Nic bardziej mylnego. Jest całe mnóstwo miejsc, które pozytywnie zaskoczą nas ceną, niezależnie od ilości gwiazdek. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać – powiedział Errol Cooke, wiceprezes ds. hoteli w firmie Agoda.

Wszystkie lokalizacje wymienione w rankingu łączą w sobie przepiękne krajobrazy, duży wybór atrakcji turystycznych i wysoką jakość obsługi. Miłym zaskoczeniem może być wysoka pozycja hoteli z Gdańska i Krakowa. Te dwa popularne wśród turystów polskie miasta uzyskały bardzo wysokie noty klientów: odpowiednio 8,10 i 8,00 punktów na 10 możliwych. Potwierdza to, że nasz kraj wpisał się na stałe w turystyczną mapę Europy, a jakością usług hotelowych nie ustępujemy najlepszym lokalizacjom na świecie.

źródło: Agoda.com

 

Sposób na hałaśliwego gościa

Następny »

Jak efektywnie działać w obszarze customer feedback management?

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *