Godzina w polskiej turystyce [INFOGRAFIKA]

Polacy uwielbiają podróżować, i to przez cały rok – o tym wie każdy hotelarz. Ale czy wszyscy pracownicy branży turystycznej zdają sobie sprawę, czego jeszcze mogą dowiedzieć się o gościach rezerwujących u nich pokój?

Jeden gość hotelowy zużywa 1,6 kg ręczników. Na wypranie takiego zestawu potrzeba aż 40 litrów wody. Oznacza to, że w obiektach, które mogą pomieścić nawet 1000 osób, znajduje się 1,6 tony miękkich ręczników do kąpieli, co w efekcie przekłada się na 40 000 litrów wody wykorzystywanej tylko do samego prania. Chcąc policzyć całkowitą ilość zużycia wody, należy wziąć pod uwagę także inne aspekty codziennego pobytu gości hotelowych. Poranna i wieczorna toaleta czy regularne mycie rąk – okazuje się, że w ciągu 24 godzin mieszkańcy pokoju zużywają nawet 760 l wody.

Właściciele i pracownicy kurortów, ośrodków wypoczynkowych oraz pensjonatów dbają o swój biznes 24 godziny na dobę przez wszystkie dni w tygodniu. Obserwują nie tylko to, co dzieje się wokół recepcji, lecz także poza obrębem hotelu, wyciągając z tego odpowiednie wnioski.

Najprawdopodobniej od początku czytania tego tekstu aż do teraz 1183 Polaków przekroczyło granicę, wylatując np. do Londynu. Stolica Wielkiej Brytanii jest najpopularniejszym miejscem odwiedzanym przez Polaków – szacuje się, że w ciągu jednej doby z warszawskiego Okęcia do Londynu wylatuje aż 26 400 osób.

Ci, którzy rezygnują z zagranicznych wyjazdów, decydują się spędzić urlop w podróży po Polsce. Ciągły wzrost zainteresowania wycieczkami po kraju spowodował, że hotelarze muszą cały czas poszerzać swoją ofertę i rozwijać biznes, o czym świadczą chociażby dane, według których w trakcie 24 godzin w polskich hotelach pojawia się aż 56 nowych łóżek.

Nieustannie wzrasta także liczba zagranicznych turystów. Szacuje się, że w trakcie jednej doby hotele przyjmują aż 12862 podróżnych z Anglii, Niemiec, Francji, Rosji i innych państw.

źródło: HRS

Hotele inwestują w technologie

Następny »

Modernizacja technologiczna hotelu Dębowa Góra

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *