Gdzie Polacy latali na ferie zimowe? [INFOGRAFIKA]

Z danych firmy AirHelp wynika, że coraz chętniej spędzamy ferie zimowe w Alpach szusując po szwajcarskich, francuskich i austriackich stokach. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba lotów w styczniu oraz lutym wzrosła o 19%, a w 2017 r. z usług przewoźników skorzystało już ponad 1 287 000 podróżnych.

Podczas ferii zimowych pięć lat temu odbyło się łącznie 18 257 lotów z krajowych lotnisk, natomiast podczas tegorocznych zimowisk zanotowano już 21 746 rejsów. Najchętniej odwiedzaliśmy: Szwajcarię, Francję i Austrię. Jakkolwiek, zainteresowaniem cieszyły się także loty krajowe do Krakowa, skąd podróżujący udawali się na wypoczynek w rodzimych górach. W ten sposób Polacy skracali sobie, trwającą czasem wiele godzin, podróż pociągiem czy samochodem.

AirHelp_Gdzie Polacy polecieli na ferie zimowe

Europejczycy również częściej niż kiedyś korzystają z samolotu, aby udać się na zimowe szaleństwo. Ferie obowiązują w takich krajach jak np. Holandia, Norwegia, czy Francja. Europejczycy wówczas chętnie wybierają się do Szwajcarii, Włoch czy Austrii. W zimie na popularności zyskują również słoneczne kierunki, takie jak Ateny, Bilbao czy Nicea.

Zima to również okres trudny dla przewoźników z powodu szybkich zmian pogody oraz, ze względu na wzmożony ruch, częstszych usterek technicznych czy komplikacji logistycznych. Z wniosków, które zostały zgłoszone do firmy AirHelp podczas sześciu tygodni ferii zimowych ok. 60% dotyczyło odwołanych rejsów, 38% lotów zostało opóźnionych, natomiast w 2% odmówiono podróżnym wejścia na pokład.

Należy pamiętać, że okres ten sprzyja komplikacjom podczas podróży. W takich przypadkach warto znać swoje prawa, które zakładają możliwość ubiegania się o odszkodowanie. Więcej informacji na temat praw przysługujących pasażerom i możliwości ubiegania się o odszkodowane, dostępnych jest na stronie www.airhelp.com/pl/prawa-pasazerow.

źródło: AirHelp

Słupsk coraz atrakcyjniejszy dla turystów

Następny »

W Chorwacji odbył się Europejski Szczyt Hoteli Luksusowych

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *